План-конспект
Урок №__27, 28___ Клас: 7 Дата_________
Тема уроку: " Створення образа через ескіз костюма." у техніці графіка.
Мета уроку:
Навчальна:
Ознайомити учнів з поняттями трансформація і
моделювання, зорові ілюзії.
Розвивальна: розвивати творчі здібності,
увагу, застосовувати теоретичні знання на практиці.
Виховна: прищеплювати повагу до традицій, застосовувати теоретичні знання на
практиці; дотримуватися правил етикету, прийнятих в суспільстві.
Тип уроку:
Комбінований.
Вид уроку: Вивчення
нового матеріалу.
Наочність та обладнання уроку: презентація, відео, приклади дитячих робіт.
Ключові терміни: Костюм, одяг, моделювання, трансформація.
Методи і засоби роботи: Відео, практична робота, метод колективної оцінки знань та вмінь.
Матеріали та інструменти для учнів: Фломастери, гелеві ручки, кольорові олівці.
Час уроку: 45 хв.
Хід уроку
1.Організаційний
момент (1 хв.)
Готовність учнів і матеріалів до уроку.
2. Актуалізація
опорних знань (2 хв.)
Перш ніж почати нашу роботу
Хто може сказати, для чого потрібний одяг?
3.Вивчення
нового матеріалу (10 хв.)
На зорі людства, для захисту від холоду, створювався перший одяг, який
складався з пов'язок на стегнах і шкур
убитих тварин. До костюму древніх додавали татуювання, таким чином вони
намагались захистити себе від хвороб і злих духів.
Згодом
візерунки татуювань наносились на тканину. Наприклад різноколірний картатий візерунок татуювання древніх кельтів став національним
візерунком шотландської спідниці для чоловіків - кілт.
Поняття "одяг" і "костюм" мають відмінність.
Одяг - штучний
покрив тіла людини, що захищає його від зовнішніх дій природу, а також прояв
індивідуальності людини, епохи.
Костюм - єдиний, образно
вирішений ансамбль предметів одягу, взуття, аксесуарів, зачіски, гриму.
Моделювання - творчий процес створення зразка або ескізу майбутнього виробу. З
латинської мови "моделювання" переводиться як "зразок".
Моделювання це творчий процес створення нових моделей одягу. Розрізняють два
види моделювання - художнє і технічне.
Художнім(творчим) моделюванням
займаються художники - модельєри, дизайнери будинків моделей. Вони
створюють колекції моделей, враховуючи напрям моди, призначення моделі, з якої
тканини виготовлятиметься, вид художньої обробки, колірне рішення моделі,
фурнітуру, аксесуари. Джерелом творчості модельєра служить, народна художня
творчість, декоративне мистецтво.
Технічне моделювання - створення моделей
одягу по ескізах, малюнках, фотографіям з журналів мод за допомогою базових
лекал. Технічним моделюванням займаються інженери - конструктори.
Хто знає хто такий дизайнер?
Дизайнер
- фахівець, здатний самостійно спроектувати і виготовити виріб без участі інших
фахівців, оскільки володіє усіма необхідними навичками.
Назвіть три основні стилі в одязі(діловий,
спортивний, романтичний).
Дивіться, ця колекція розроблена художником - модельєром. Цю колекцію створили, враховуючи
напрями моди 2012 року для ділового стилю одягу. Джерелом творчості є квіти
(тюльпан).
Поняття "трансформація" - від латів. перетворення, видозміна. Трансформація - ця оборотна зміна. Початковою трансформацією може бути виріб одягу одного виду, а новою трансформацією - виріб одягу іншого виду. При перетворенні одягу в предмет або річ, зазвичай, використовують термін трансформація.
Трансформація визначається динамікою руху,
перетворень або змін. Здійснюється таким чином: перетворення однієї форми на
іншу; трансформація деталей усередині однієї форми.
Подивимося
на ці малюнки
Назва цієї колекції "Нічний Париж". Джерелом натхнення є
Ейфелева вежа(нічна) . Тут ми можемо побачити трансформацію
предмета(архітектура) в річ, тобто одяг. Дизайнер узяв за основу ось цю частину
архітектури і трансформував у більш жіночний силует, на тканині передав
спрощене переплетіння вежі. Добавив аксесуар у вигляді фірмового берета.
Колірна гамма жовто - чорна, що нагадує
нічне мерехтіння Ейфелевої вежі.
Хто може назвати українських дизайнерів одягу?
Лілія
Пустовит, Вікторія Гресь, Ганна Бублик, Ірина Коровай, Андре Тан, Оксана Караванська, Олексій
Залевский, і т. д.
4. Практична діяльність учнів (25хв.)
Давайте
сьогодні перетворимося на модельєрів і розробимо свою колекцію що складається
мінімум з трьох варіантів. Ось є варіанти квітів, виберіть один із запропонованих, це буде вашим джерелом натхнення. Ви можете
використати форму, колір, візерунок і т. д. для вашої колекції.
Так, якщо
у вас немає питань, приступаємо до нашої роботи.
Учні
починають роботу, учитель допомагає і відповідає на питання.
5.Підсумок
уроку ( 5хв.)
Учитель
підводить підсумки. Аналізує роботи. Учні оцінюють разом з учителем свої роботи
і товаришів. Оцінювання робіт.
6. Домашнє завдання (2хв.)
Подивитесь документальний
фільм ANDRE TAN. Робіть начерки.