План-конспект
Клас: 6
Тема уроку: Нетрадиційне
малювання в техніці « Грифонаж »
Підготувала Чернявська Я. В.
учитель образотворчого мистецтва
План-конспект
Клас: 6
Тема
уроку: Нетрадиційне
малювання в техніці « Грифонаж ». (слайд
1)
Мета уроку: Створити унікальну композицію « Фантастична тварина ».
Навчальна: знайомство з технікою виконання малюнка – грифонаж.
Розвивальна:
розвити позитивне
ставлення до творчої роботи, отримати задоволення від своєї роботи.
Виховна: виховати посидючість, акуратність, старанність. (слайд 2)
Тип уроку:комбінований.
Вид уроку:
вивчення нової техніки.
Наочність та обладнання уроку: презентація, дитячі
роботи, фломастер, кольорові олівець, ластик, гелеві ручки.
Ключові терміни: Грифонаж.
Методи і засоби роботи: презентація,
практична робота, метод колективної оцінки знань та вмінь.
Матеріали та інструменти для учнів: папір, фломастери, гелеві ручки, кольорові
олівці, альбом.
Час уроку: 45 хв.
Хід уроку
1.Організаційний
момент (1 хв.)
Готовність учнів і матеріалів до уроку.
2. Актуалізація
опорних знань (2 хв.)
Цю композицію можна використовувати для прикрашання інтер’єра, в якості
оригінального подарунка для друга.
3.Вивчення нового матеріалу (10 хв.)
Сьогодні на уроці я хочу вас познайомити з нетрадиційною технікою
малювання «грифонаж».
Грифонаж
– в перекладі з французької означає забруднення, каракулі. Від griffonner – писати карлючками, малювати на швидку руку, тому друга назва цієї
техніки – «каракулі». (слайд 3,
картинка Жуль Лафарг «Автопортрет з Шарлем»).
Великі
творці в своїх чернетках робили швидкі начерки імпровізованого характеру в
техніці «грифонаж». Малюнок російського художника Ореста Кипренського. Портрет
актора, театрального і літературного діяча, перекладача і педагога Івана
Опанасовича Дмитревського ( слайд 4)
Малюнок художника Ореста Кипренського. Грифонаж. ( слайд
5)
Чернетка Олександра Сергійовича Пушкіна «Кишинівські знайомі поета». (слайд 6)
Сучасний скульптор Девід Олівейр створює тонкі скульптурні образи в техніці
«грифонаж» з використанням дроту, які він формує у вигляді чорнильних ескізів.
(слайд 7)
Етапи
нашої роботи:
1.
На папері
олівцем проведіть лінію в будь якому напрямку. При цьому намагайтеся не
відривати олівець від паперу. Коли ви відчуєте, що ліній достатньо, зупиніться.
У вас вийшли каракулі. (слайд 8)
2.
Уважно
розгляньте свої каракулі і спробуйте пошукати серед ліній тварину або декілька
фігур.
Якщо одразу знайти не виходить переверніть папір. І
продовжить пошук. Виділіть свій образ темним олівцем, щоб не загубити його. (слайд 9)
3.
Кольоровими
олівцями розфарбуйте свої образи. (слайд 10)
4.
Деталізуйте свій
малюнок, додайте очі, ніс, візерунки. Зробіть фон. Малюнок у техніці «грифонаж»
готовий. (слайд 11)
Перед тим
як почати нашу роботу, подивіться ще кілька дитячих незвичайних композицій в
техніці «грифонаж»
Композиція
«Леді» (слайд 12)
Композиція
“ Клоун” (слайд 13)
Композиція
“ Мужній козак ” (слайд 14)
Композиція
“ Заблукав павучок ” (слайд 15)
4. Практична діяльність учнів (25хв.)
Учитель
допомагає учням, відповідає на питання.
5. Підсумок уроку ( 5хв.)
Учитель
підводить підсумки.
Сподобалась
вам нова техніка малювання?
Важка в
застосуванні техніка «грифонаж»?
Будете
застосовувати її, коли вам захочеться помалювати для себе?
6. Домашнє завдання.
Підручник
стор. 50 – 53, відповісти на питання. Зробити начерки тварин.
Немає коментарів:
Дописати коментар