Ігор Газукін, майстер з Волині, використовує свою авторську техніку, аби створювати дивовижні картини на дереві, пише Українська служба ВВС.
Майстер готує орнамент на малюнку, а потім переносить його на дошку.
Технологія така: майстер шліфує дерев'яну заготовку з липи і різаком вирізає поздовжні та поперечні паралельні канавки. Утворюються квадратики розміром 2,5х2,5 мм. Далі майстер їх розмальовує: у кожну клітинку вкраплює шприцом фарбу.
Художник починає з темних відтінків і поступово переходить до світлих. Якщо покладе зайвий "хрестик", виправляє довше, ніж вишивальниця. Спочатку майстер використовував три-чотири кольори, потім дійшов до вісімнадцяти – у портретах.
Газукін зобразив співака Назарія Яремчука, бо той був справжнім українцем і любив вишивку. Майстер вважає, що ручну роботу не замінить машинна, бо тільки людина може зробити так, щоб портрет "дихав життям".
Чоловік розповідає, що милувався вишивкою ще в бабусиній хаті, де нею були прикрашені не лише образи, а й подушки, фіранки та між-кімнатні шторки.
Портрет "Бітлів" зайняв у майстра близько чотирьох тижнів роботи. Про восьмигодинний робочий день не йдеться, оскільки, як зізнається майстер, часом ним керує натхнення.
Немає коментарів:
Дописати коментар